CODETİFY EKİBİ...

Şeref

Uçan Raflar

Genel 79 Görüntüleme 23 August 2019

Bir köşeye çekilip sessizce kitap okumak bir başkadır ve keyfi o kadar güzeldir ki elimizden bırakamayız. Ve kitabı duvarda duran uçan raflara koymak istemiyoruz... Ne oldu? Uçan raf mı? Şaşırmayın. İşte bugün sizlere bu uçan rafların yapımından bahsedeceğim. Şimdi bir köşeye çekilip bu makaleyi okuyun... Uçan raflar evinize geliyor.


Dolapların köşelerinde veya yerlerde kitaplarımız dağınık durur ve yer kaplarlar.Peki bu kitapları duvarda bir raf yaparak oraya koysak daha iyi olmaz mıydı ve daha güzel durmazlar mıydı? İşte bende bunu düşünerek raf yapımlarını araştırmaya başladım ve o kadar site gezdim, o kadar da resimlere baktım ve yukarıdaki resmi gördüm ve aklıma bunun yapımı geldi ve araştırmaya koyuldum. Sıra dışı bir fikirdi,kendim yapabilirdim ve kolay bir yapımı vardı. İşte bu kolay yapımın malzemeleri:


1 tane L tipi köşebent (Ölçü vermiyorum. Kitaplarınıza göre seçebilirsiniz. Ben standart olarak 10 cm olarak yaptım.)

1 tane Matkap

Civata (Köşebendi sabitleyecek kadar)

Siyah kurşun kalem

Ve 1 tane Kalın sayfalı bir kitap ( Ben ansiklopedi kullandım. )


YAPIM AŞAMASI:

Yukarıdaki malzemeleri temin ettiyseniz yapımı çok kolay ve başlayalım.


Aşama (En önemli aşama): Bu aşama çok önemlidir. Yapacağımız rafın yeri bu aşamada seçilir. Eğer gözünüze ve evinize yakışan bir yer seçmez iseniz evinizde çirkin bir görünüm katarsınız. Şimdi bir yer seçin. Ben Köşede duran tekli koltuğumun yanındaki duvarı seçtim.


Aşama: L tipi köşebendinizi duvara yerleştirin ve siyah kurşun kalem ile L tipi köşebendinizde bulunan deliklerin içini çizin. Daha sonra köşebendinizi elinizden bir köşeye bırakın. Not: L tipi köşebendiniz zemin ile paralel olsun. Aksi takdirde çirkin bir görünüm elde edersiniz.


Aşama: Duvarda bulunan bir kaç delik göreceksiniz. Bu deliklere köşebendi yerleştireceğiz. Ve şimdi elinize Matkabı alın. Matkaba o deliklere dek gelecek şekilde bir uç takın. Burada dikkat!!! Takacağınız uç oradaki deliklerden büyük olursa köşebendi takamazsınız.


Aşama: Evet az kaldı şimdi L tipi köşebendinizi elinize alın ve köşebent delikleri ile oradaki delikler aynı hizaya getirin. Daha sonra matkap ile o deliklere elinizde bulunan cıvataları oraya monte edin. Ederken L tipi köşebendinizin zemin ile paralel olmasına dikkat edin. Eğer Yanlış monte ederseniz kitaplarınız düz durmaz. Bu görünüm ise evimizin şeklini bozar.


Aşama (Son aşama):  Kalın kaplı kitabınızı elinize alın. Ve kitabın son kapağını açın. Açtığınız yeri L tipi Köşebendinizin altında kalacak şekilde ayarlayarak köşebendinizin üzerine koyunuz. Ve uçan rafınız hazır. Şimdi üstüne kitaplarınızı koyabilirsiniz


İşte uçan raflar evinizde. Şimdi evinizde bir kaç yere de aynısını yapabilirsiniz ve arkadaşlarınızı şaşırtacaksınız. Son olarak kitaplarınızı boy sırasına göre yerleştirirseniz daha da güzel görünüm yapabilirsiniz.Bu arada bu olayın aynısını dergilerimiz içinde yapabiliriz.Aynı adımları inceleyerek dergiler içinde yer yapın. Ben bir tane de onlar için yaptım. Haberiniz olsun. Evet, Sevgili Okurlar değişik bir şekilde evimizin görünümü ve kitaplarımız yada dergilerimiz dağınık yerlerden kendine özgü yerlerine kavuştular. Bizde gözlerimizi şenlendirdik ve bir çok kişiyi şaşırttık. Bu makalemde bu kadar diğer araştırmalarda ve ya makalelerde görüşmek üzere. Sağlıkla okuyun ve kalın.


Resimler

Yorumlar

Yorum Gönder