CODETİFY EKİBİ...

Şeref

Powtoon Nedir ?

Genel 270 Görüntüleme 23 August 2019

P

OWTOON, videoları veya profesyonel sunumları oluşturmak için öğrenciler, öğretmenler tarafından kullanılabilecek yeni bir ücretsiz animasyon sunum aracıdır. Powtoon sunumlarınıza animasyonlar ekleyebileceğiniz bir animasyon aracıdır. Powtoon kullanıcıların sunumlarına veya videolarına animasyonlar eklenmesini sağlayarak, sunum becerilerinizi ve verimliliğinizi artırır. Hiç bir animasyon profesyonelliğine sahip olmadan animasyonlu videolar ve sunumlar hazırlayabilirsiniz. İnternet üzerinden çalışan bu programla,kendi sitesi üzerinden üye olarak profesyonel sunumlar yapabilirsiniz.

Powtoon sayesinde siz de eğitim ortamlarınızda animasyon, ses dosyaları ve görseller içeren sunumlar hazırlayabilirsiniz. Upgrade seçeneği ile ücretli üyelik satın alabildiğiniz Pawtoon’a belirli özelliklerin sınırlandırıldığı paketten ücretsiz üye de olabiliyorsunuz. Üyelik işleminden hemen sonra sunumunuzu hazırlamaya başlamak için “Create a new Pawtoon” kısmına tıklıyor ve belirli şablonlar ile karşılaşıyorsunuz. Dilerseniz boş bir sayfada sıfırdan sunum da hazırlayabilirsiniz.


POWTOON profesyonel ve inanılmaz güzellikte sunumlar yapmak amacında kullanılan, 2012 yılında mühendisler tarafından tasarlanan, öğretmen ve öğrencilerin çoğunlukla kullandığı ve ağırlıklı olarak animasyonlu sunumlar için bir programdır. POWTOON’un diğer sunum programlarından farklılığı internet üzerinden çalışılmasıdır. POWTOON’un hedef kitlesi genel olarak profesyonel kuruluşlar, küçük işletmeler ve eğitimcilerdir.

            POWTOON ile hızlı ve hatasız animasyonlar yapmak, kullanıcıya veya programcıya zaman kazandırmasıyla birlikte bütçeden tasarruf etmeyi sağlar. Bu program sunumların öne çıkartmaktan ve SEO açısından uyumlu olmasına fırsat verir.

            Küçük işletmenin ya da yeni şirket kuracak olanların, müşterilerine veya diğer işletme sahiplerine daha iyi gösterebilmek için, web sitelerine POWTOON sunumlar eklemek suretiyle hızlı bir popülasyon sağlayabilirler. POWTOON şirketler açısından genellikle reklam vermek amacıyla kullanılır. Sunumlarda Canlandırmalar, görseller ve ses dosyaları içeren animasyonlar son derece basit, anlaşılır ve kullanışlı bir ara yüze sahip olan POWTOON sayesinde hazırlanır.

            Eğitimde ise eğitimciler için öğrencilerin dikkatlerini uzun süre tutmak zordur. Öğrencinin yaşı ne olursa olsun POWTOON ile anlatılan konuya heyecan katmak ve dinleyenlerin motivasyonunu hep canlı tutmak mümkündür.


POWTOON ile çalışma yapmak için profesyonel bir animatör olmak gerekmez. Program, kullanıcının ihtiyacı olabilecek bütün animasyonları bir arada sunar.Bu araçlar kullanarak herkesin profesyonel görünümlü ve yeterince anlaşılır, videolar veya hareketli sunumlar hazırlamaları mümkündür.

            Program başlangıçtan biteme kadar işlemlerin nasıl yapılacağına son derece basit bir şekilde rehberlik etmekte ve göz alıcı videolar hazırlamaya fırsat vermektedir. Sunumların başarısız oma ihtimali çok azdır ve mutlaka hedefe ulaşılır.

Kullanıcıların Bir Kere POWTOON kullanması elinde bulundurdukları kolaylıkların farkında olmalarına ve başka bir sunum aracı arayışına girmeyeceğine inanırız. POWTOON ara yüzü, mümkün olan en basit kullanım şeklini sağlamak üzere, kalitesinden ve profesyonelliğinden ödün vermeden kapsamlı olarak tasarlanmış ve test edilmiştir.

            POWTOON' da sunum yapmak için sadece kafanızda sunumunuzu yaratın ve hayata geçirin. Hitap ettiğiniz kitleyi POWTOON ile kendinize bağlayabilirsiniz.

            POWTOON' un diğer profesyonel sunum araçlarına oranla daha ekonomik olması gelir düzeyi düşük kurumlar açısından daha çok tercih edilmesine olanak tanır. Güncelleme seçeneği ile ücretli üyelik satın alabildiğimiz POWTOON' a belirli özelliklerin sınırlandırıldığı paketten ücretsiz üye de olabilirsiniz.Üyelik işleminden hemen sonra sunumunuzu hazırlamaya başlamak için 'Create a New Powtoon' kısmına tıklıyor ve belirli şablonlar ile karşılaşıyorsunuz. Dilerseniz boş bir sayfada sıfırdan sunumda hazırlayabilirsiz. Ücretsiz versiyonda hazırladığınız videolar da 5dk limit vardır.

Hazırladığımız POWTOON sunumlarını bitirdiğimizde Youtube gibi video yükleyebileceğimiz sitelere ekleyebiliriz. Ekledikten sonra diğer kullanıcılar sunumunuzu izleyebilir hatta aynısını yapmaya çalışabilirlerde.Bu da sizi POWTOON' da sizi bir ileri seviyeye taşıyabilir.

POWTOON kullanım şekli, kimler tarafından kullanıldığı, hedef kilesi, kullanım amacı, ekonomik rahatlığı, kullanım kolaylığı, anlaşılır olması bakımından daha tercih edilen bir program olmasının başlıca nedenleridir.  Kısacası POWTOON her açıdan avantajlı olan nadir programlardan bir tanesidir. POWTOON bu dönemde gittikçe popülaritesi artan bir programdır. Bu programı her açıdan ele alıp değerlendirdik ve sizleri bilgilendirmeye çalıştık.


Not: Dosya Galerisinden powtoon nedir dokümanını indirebilirsiniz...

KAYNAKÇA;

·         https://www.powtoon.com

·         http://www.bulutkolik.com/powtoon/

·         http://www.phphocam.com/powtoon-profesyonel-sunum-araci/

·         http://www.okulog.com/profesyonel-sunum-araci-powtoon-com.html

 


Resimler

Yorumlar

Yorum Gönder